×

Comisii de specialitate

Comisia pentru problemele agriculturii, industriei, protecţiei mediului şi amenajării teritoriului.

 

Preşedinte al comisiei:

  • Răileanu Gheorghe, Partidul Liberal Democrat din Moldova;

Vicepreşedinte al comisiei:

  • Leancă Valeriu, Blocul Electoral ,,ACUM Platforma DA şi PAS”;

Secretar al comisiei:

  • Palancean Lilia, Blocul Electoral ,,ACUM Platforma DA şi PAS”;

Membrii comisiei:

  • Aculov Mihail, Partidul Socialiştilor din Republica Moldova;
  • Moleşteanu Veaceslav, Partidul Socialiştilor din Republica Moldova;
  • Cecati Nicolae, Partidul Socialiştilor din Republica Moldova;
  • Gangan Mihail, Partidul Democrat din Moldova;
  • Prisăcaru Sergiu, Blocul Electoral ,,ACUM Platforma DA şi PAS”;
  • Căpăţină Tudor, Partidul Popular European din Moldova;

 

Comisia pentru problemele economico-financiare, investiţii, drept şi disciplină

                 

Preşedinte al comisiei:

  • Răileanu Iurie, Partidul Democrat din Moldova;

Vicepreşedinte al comisiei:

  • Scutaru Gheorghe, Partidul Democratic din Moldova;

Secretar al comisiei:

  • Cîrlan Victoria, Partidul Politic ,,Şor”

Membrii comisiei:

  • Sologub Elena, Partidul Democrat din Moldova;
  • Jubea Valentina, Partidul Socialiştilor din Moldova;
  • Ţurcan Vasile, Partidul Socialiştilor din Moldova;
  • Ţurcanu Ion, Candidat Independent;
  • Lungu Valeriu, Blocul Electoral ,,ACUM Platforma DA şi PAS”;
  • Aramă Tatiana, Blocul Electoral ,,ACUM Platforma DA şi PAS”;
  • Matei Vasile, Blocul Electoral ,,ACUM Platforma DA şi PAS”;
  • Aramă Pavel, Blocul Electoral ,,ACUM Platforma DA şi PAS”;
  • Netedu Gheorghe, Partidul Popular European din Moldova;
  • Chetraru Iosif, Partidul Comuniştilor din Republica Moldova;

 

Comisia  pentru problemele învăţămîntului,culturii, protecţiei sociale, sănătăţii publice şi turismului

 

Preşedinte al comisiei:

  • Mazur Iurii, Partidul Socialiştilor din Republica Moldova;

Vicepreşedinte al comisiei:

  • Aramă Ana, Partidul Democrat din Moldova;

Secretar al comisiei:

  • Moraru Lilia, Partidul Democrat din Moldova;

  Membrii comisiei:

  • Sîrbu Anastasia, Partidul Democrat din Moldova;
  • Monosienco Vladimir, Partidul Socialiştilor din Republica Moldova;
  • Taşca Ion, Blocul Electoral ,,ACUM Platforma DA şi PAS”;
  • Dvorniciuc Dumitru, Blocul Electoral ,,ACUM Platforma DA şi PAS”;
  • Buţanu Alexandru, Partidul Politic ,,ŞOR”;
  • Melente Vasile, Partidul Popular European din Moldova;
  • Torgai Vadim, Blocul Electoral ,,ACUM Platforma DA şi PAS”;
  • Coadă Andrei, Partidul Liberal Democrat din Moldova;

1379 afișări