1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
  • foto14.jpg
  • foto4.jpg
  • foto7.jpg
  • foto16.jpg
  • foto12.jpg
  • foto3.jpg
  • foto11.jpg
  • foto8.jpg
  • foto6.jpg
  • foto5.jpg
  • foto9.jpg
  • foto10.jpg
  • foto2.jpg
  • foto13.jpg
  • foto0.jpg
  • foto1.jpg

ANUNȚ

Totalizarea concursului raional
 „Cel mai bun antreprenor din sectorul întreprinderilor mici şi mijlocii pentru anul 2016”
 
 
 
 
Comisia de concurs, constituită prin dispoziția președintelui raionului  în număr de  persoane au 
La data de 21 iulie a avut loc ceremonia de decernare a învingătorilor concursului raional „Cel mai bun antreprenor din sectorul întreprinderilor mici şi mijlocii pentru anul 2016”
La concurs au participat 17 întreprinderi mici și mijlocii din raion, care   au aplicat 26 de cereri la cele 11 nominaţii  anunțate. 
Indicatorii au fost evaluaţi în bază unui program elaborat de Ministerul Economiei al Republicii Moldova şi practic factorul uman asupra evaluării indicatorilor a fost exclus.
Învingătorii concursului au fost ptemiați cu diplome, medalii și cupe pentru cele mai bune rezultate în activitatea lor pe parcursul anului 2016.
Rezultatele concursului au fost următoarele:
Nominația ”Cel mai bun antreprenor în sfera de producţie”
 
Locul I – ÎI ”Negru Victor”, administrator Negru Victor
Locu II – SRL ”Rumobi-Prestigiu”, director Vasile Rusu
Locul III – ÎI ”Pleşca Elena”, administrator Pleşca Elena
 
Menţiuni:
SRL ”Camedones”, director Popuşoi Sergiu
SRL ”Iugheta”, director Balan Gheorghe
FCP ”Cogîlnic” SRL, director Arnaut Ana
 
Nominația ”Cel mai bun antreprenor în sfera agricolă”
 
Locul I – SRL ”Agrovalion”, director Negru Valentin
Locul II – SRL ”VitCim”, director CiobanuVitalie
Locul III – SRL ”Dimtact Agro”, director Saharnean Vera
 
 
Nominația ”Cel mai bun antreprenor în sfera comerţului”
 
Locul I – SRL ”Rumobi-Prestigiu”, director RusuVasile
Locul II – SRL ”COMCORNCIM”, director Comerzan Maria
Locul III - SRL ”Simaxprim”, director Saşco Natalia
 
Menţiuni:
SRL” Stilvicom”,  director Comerzan Victoria
SRL ”Ghiocel Negru”, director NegruValentin
 
 
Nominația ”Cel mai bun antreprenor în sfera prestări servicii”
 
1.   Locul I – SRL Repconsult, director Vacarciuc Sergiu
2.   Locul II – SRL ” Atlantic Club”, director Olga Stasenco
3.   Locul III –SRL ”Xelax Cim”, director Pîslari Alexandru
 
 
Nominația ”Cel mai bun antreprenor exportator”
 
1.   Locul I – C.Î ”Legbiofruct”, conducător Barcaru Mihail
2.   Locul II – S.R.L ”Camedones”, Popuşoi Sergiu
 
 
 
Nominația ”Cel mai tânăr antreprenor”
 
1.    Locul I – SRL ”Atlantic Club”, director Olga Stasenco
2.    Locul II – CÎ ”Legbiofruct”, director Barcaru Mihail
3.    Locul III – SRL ”XelaxCim”, director Pîslari Alexandru
 
Nominația ”Cel mai bun antreprenor femeie”
 
1.    Locul I – SRL ”Dimtact Agro”, director Saharnean Vera
2.    Locul II – ÎI ”Pleşca Elena”, administrator Pleşca Elena
3.    Locul III – SRL ”Atlantic Club”, director Olga Stasenco
 
Felicitări cordiale învingătorilor și  participanților acestui concurs.
 

Activităţi planificate

2017
Decembrie
Lu 4111825
Ma 5121926
Mr 6132027
Jo 7142128
Vn18152229
Sb29162330
Dm310172431

Arhiva evenimentelor

Referinţe utile

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Opinie Publică

Vizitatori on-line

Avem 33 vizitatori online

Total vizitatori

Membri : 12
Conţinut : 1265
Număr afişări conţinut : 696794